Недавня аварія повітряного судна EgyptAir так чи інакше вплине на те, коли буде відновлено повітряне сполучення між РФ і Єгиптом. Про це повідомило ЗМІ джерело в російському уряді…

За іншими даними, «терористична версія буде підтверджена або спростована тільки після того, як будуть виявлені уламки.

Нагадаємо, літак Airbus 320 компанії EgyptAir, що летів з Парижа до Каїр, зник з радарів над Середземним морем майже одразу після вильоту з Греції. Імовірно, він впав у море поблизу грецького острова Карпатос. Це стало відомо за першим виявленим плаваючим по воді уламків.

Версія, пов’язана з терористами, з’явилася відразу після катастрофи. Першим з таким припущенням виступив єгипетський міністр цивільної авіації Шериф Фатхі. Він впевнений в тому, що терористична атака більш ймовірна, ніж технічні неполадки з бортом. У повній справності судна і запевняє віце-президент EgyptAir Ахмед Абдель. Також, за інформацією авіакомпанії, рейс виконували висококласні досвідчені пілоти з тисячами годин нальоту, в тому числі на бортах такого типу, який розбився.

Версія теракту частково підтверджується словами міністра оборони Греції Паноса Камменоса. Він розповів, що літак раптово різко повернув вліво на 90 градусів, потім розвернувся на 360 градусів в праву бік, почав швидко втрачати висоту з 11.2 тис. метрів і на висоті 3.4 тис. метрів зник з радарів.

Глава ФСБ Олександр Бортніков класифікував сталося саме як теракт і закликав європейських колег об’єднатися для вжиття заходів щодо пошуку причетних до трагедії.

Тим часом в Росавіації сказали, що версія про теракт буде враховано, тим не менш, відомство планує продовжити спільні дії з Єгиптом щодо забезпечення безпеки російських громадян в аеропортах країни».

Нагадаємо, А320 зник з радарів, коли летів на висоті близько 12 тис. метрів на крейсерській швидкості, при цьому він не робив жодних маневрів. З практики відомо, і експерти підтверджують, що саме цей відрізок польоту є самим безпечним для літака. На борту А320 перебувало 66 осіб, у тому числі 10 членів екіпажу. Серед пасажирів був один підданий Великобританії.

Польоти між Росією і Єгиптом були припинені в кінці минулого року після катастрофи 31 жовтня лайнера А321 над Сінаєм. Літак компанії «Когалимавіа» прямував до Санкт-Петербурга з Шарм-еш-Шейха і перевозив російських туристів. Загинули всі, хто був на борту – 224 людини. Російські влади через два тижні після трагедії кваліфікували подію як теракт, назвавши причиною аварії вибух на борту.

Відразу після цього в оперативному порядку всі російські туристи були повернуті з Єгипту на батьківщину в рамках забезпечення безпеки. Багаж був доставлений в Росію окремими рейсами.

Напередодні компетентне джерело повідомило ЗМІ, що російське керівництво не планує обмежувати повідомлення по повітрю між РФ і Францією після загибелі єгипетського пасажирського літака над Середземним морем, у всякому разі, до з’ясування, де і при яких обставинах була закладена бомба (якщо підтвердиться інформація про те, що вибуховий пристрій мало місце).

Джерело додало, що якщо з’ясується, що вибуховий пристрій було встановлено в єгипетському аеропорту, поза всяких сумнівів, відновлення авіасполучення між нашими країнами буде відстрочено до повної впевненості в безпеці польотів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here