Близько півсотні туристів, які оплатили через інтернет-сайт проживання в абхазькому пансіонаті «Мюссера», що стали жертвами обману. Сайт виявився фальшивим, не мають до пансіонату ніякого відношення. Хоча зовні ресурс виглядав цілком солідно: з фотознімками та описами номерів, розцінками і навіть розділ «вакансії».

Нічого не підозрюючи туристи оплачували на сайті mussera.org. номери, трансфер з аеропорту, отримуючи на руки ваучери. Однак після приїзду в Абхазію виявилося: в пансіонаті їх ніхто не чекає, а в аеропорту ніхто не зустрічає. Адміністрації пансіонату «Мюссера» (колишнього санаторію КДБ СРСР) довелося терміново шукати в готелях Піцунди варіанти розміщення обдурених туристів. Гроші, сплачені туристами, шахраї привласнили.

Біля пансіонату «Мюссера», як пояснили співробітники його адміністрації, взагалі немає офіційного сайту в інтернеті. Продаж номерів здійснюється через туристичні компанії з Росії.

Шахрайські схеми, подібні тій, яку застосували творці фальшивого сайту mussera.org в Абхазії, за повідомленнями турагентств, нерідко застосовуються. Туроператорам відомо про п’ять фальшивих сайтах абхазьких пансіонатів. Щодо «Мюссеры» шахрайська схема застосовується вже другий раз. Близько тисячі туристів на початку нинішнього літа сплатили номери на фальшивому сайті мюссера.рф. Туристи спокусилися низькими цінами і безкоштовним трансфером з Адлера. Гроші за проживання, від 30 до 60 тисяч рублів, клієнти сайту переводили на банківський рахунок, можливості повернути їх практично немає.

Щоб не стати жертвами шахраїв, експерти рекомендують туристам вибирати місця відпочинку та оплачувати послуги на курортах з допомогою великих сайтів бронювання або туроператорів. Самостійно перевірити справжність ресурсу, що позиціонує себе як сайт пансіонату або готелі, пересічному туристові складно. За номерами телефонів, вказаними на фальшивих сайтах, дадуть відповідь, швидше за все, або самі шахраї, або їх спільники. І підтвердять, що туриста вже чекають на курорті.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here