Президент Володимир Путін виступив з підтримкою ідеї керівника «Аерофлоту» Ст. Савельєва ввести спеціальний реєстр агресивних авиадебоширов і кримінальну відповідальність за неналежну поведінку на борту під час польоту…

За словами президента, такі заходи «давно потрібно було ввести» і підтримав Савельєва в ході робочої зустрічі.

Глава «Аерофлоту» розповів, що в його компанії є особливий «чорний список» для внутрішнього користування, і в ньому зараз числяться дані 3090 громадян.

«Відповідальність за неналежну поведінку на борту дуже слабка, тільки адміністративна. Це багато в чому «розпускає» людей, які стають все жорсткішими. Ми ж плануємо взяти за основу західне законодавство, згідно з яким за окремі дії бешкетникам може загрожувати реальний тюремний термін до 20 років», — розповів Віталій Савельєв.

Глава «Аерофлоту» запропонував перевести покарання за деякими рамок з адміністративного поля в поле кримінальної відповідальності і істотно підвищити штрафні санкції – до 500 тис. рублів. Він аргументував приклади європейських країн, де штрафи за агресивну поведінку на борту досягають 100 тис. євро.

«Ми просимо дозволити нам мати завжди на борту спеціальні засоби стримування на подібні випадки, як це практикується усіма європейськими авіаперевізниками. Зараз ми в разі чого пов’язуємо бешкетників пледами. Введення офіційних «чорних списків» допоможе нам обгрунтовано відмовляти окремим пасажирам у перевезенні на той чи інший термін, тим самим приводячи їх до тями». Це для нас дуже важливо, і ми просимо дати нам такий дозвіл, тому що від подібних ситуацій значно страждають кабінні екіпажі», — сказав Віталій Савельєв.

Зараз російським законодавством бешкети під час польоту кваліфікуються дуже м’яко – як дрібне хуліганство, і відповідальність за це передбачається відповідна – штрафи не більше 5 тис. рублів або адмінарешт до 15 діб.

Підтримує керівництво «Аерофлоту» до такої ініціативи Павло Крашенніков – депутат Держдуми, який претендує на пост керівника об’єднаного комітету з законодавством. За його словами, парламентарії вважають введення кримінальної відповідальності за вищеописане поведінку в польоті цілком можливим. З іншого боку, таку міру як «чорні списки» викритих у бешкеті осіб депутат вважає «навряд чи здійсненним».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here