Компенсації від авіаперевізників в рази збільшаться, в деяких випадках вони будуть складати кілька мільйонів рублів…

Про це повідомив Сергій Арістов, заступник міністра транспорту РФ.

Чиновник заявив, що це станеться після того, як Держдума проголосує на підтримку закону про приєднання Росії до Монреальської конвенції про уніфікацію правил повітряних перевезень. Він вважає, що депутати нижньої палати парламенту ухвалять документ у весняну сесію.

За словами Арістова, розмір компенсацій за наслідки неправильного перевезення зросте. Це станеться як при загибелі пасажирів, так і при втраті багажу або несвоєчасне виконання рейсів.

Згідно з документом, розмір компенсації туристам і їх близьким буде розраховуватися з урахуванням спеціальних прав запозичення (СПЗ) – спеціально створене платіжного засобу. Його курс формується з урахуванням курсу чотирьох валют – євро, долара, фунта стерлінга і ієни.

При прийнятті законопроекту сума виплат родичам загиблих в авіакатастрофах пасажирів може досягти 100 тис. СПЗ. Зараз встановлена законодавством компенсація становить 2 млн. крб. На момент написання цієї новини курс СПЗ дорівнює 80,54 рубля. Тобто родичі загиблих пасажирів зможуть отримати понад 8 млн. руб.

Нагадаємо, в листопаді минулого року уряд вніс до Держдуми законопроект про приєднання Росії до Монреальської конвенції. Згідно з документом, виплати за затримки авіарейсів зростуть до 380 тис. рублів на людину.

Монреальська конвенція діє з 2003 року. На сьогоднішній день до неї приєдналися 119 країн. Угода встановлює єдині правила міжнародних повітряних перевезень, передбачає електронне оформлення багажу і впровадження інших норм, які захищають інтереси пасажирів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here