7 квітня почали діяти нові правила Євросоюзу, які посилюють контроль щодо самих громадян країн ЄС, що в’їжджають в Шенгенську зону…

Про це стало відомо від представників польської прикордонної служби.

З сьогоднішнього дня кожен громадянин країни, що входить до ЄС, буде піддаватися посиленого контролю з перевіркою за міжнародним і внутрішнім поліцейським баз даних. Ці посилені заходи покликані для більш ретельного з’ясування можливої потенційної загрози для мандрівника безпеки.

Це нововведення стало відповіддю ЄС на збільшену останнім часом терористичну загрозу, — пояснили польські прикордонники. У відомстві не виключають, що ця міра може збільшити середній час проходження прикордонного контролю на кордонах Шенгенської зони.

«Громадяни Євросоюзу завжди мали перевагу в прикордонному контролі, так як перевірка була мінімальна – завірювалась особистість і перевірялася достовірність документа. Тепер же всіх жителів ЄС будуть перевіряти з тією ж ретельністю, з якою перевіряють громадян будь-якої країни, що не входить в Шенгенську зону, ні в ЄС загалом», — пояснила прес-секретар польської прикордонної служби Агнешка Голиас.

Свій коментар дала інформагентствам представник прикордонної служби і поліцейського департаменту Естонії Хелен Нейдер-Веэрме. За її словами, таким суворим заходам і раніше вдавалися по відношенню до громадян ЄС, але тільки в окремих випадках, щоб перевірити, чи не знаходиться підозрілий громадянин у розшуку.

Зараз Шенгенську зону складають 26 країн Європи. З них 22 держави входять в Євросоюз.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here