У росіян, що запланували поїздку в Чехію, з’явилася можливість отримати шенгенську візу нового зразка (біометричний) в одному з мобільних пунктів оформлення таких віз…

150 євро з людини — стільки доведеться платити за візи чеські індивідуальним заявникам в мобільних пунктах. Візит в офіс туроператора фахівця для оформлення біометричних віз буде коштувати 500 євро за дві години, а за весь робочий день того ж фахівця доведеться заплатити 1,6 тис. євро.

Ірина Тюріна, прес-секретар Російського союзу туріндустрії (РСТ), вважає, що послуги мобільних пунктів навряд чи будуть широко затребувані в Москві і Санкт-Петербурзі, де розташовані консульства і візові центри, дістатися до яких не становить особливої праці. Однак для корпоративних виїздів в країни Європейського союзу мобільний варіант зручний: великі комерційні структури мають можливість оплачувати роботу фахівців мобільних пунктів, з тим, щоб співробітники мали можливість подавати документи для оформлення віз в робочий час, не залишаючи офісу.

На думку прес-секретаря РСТ, мобільні пункти оформлення біометричних віз будуть затребувані у віддалених регіонах, добиратися звідки до візових центрів і консульств складно. Уповноважені співробітники візових центрів могли б в певні дні, за замовленням місцевих турфірм, виїжджати зі спеціальними сумками і отримувати біометричні дані від місцевих жителів, які планують закордонні поїздки. Зрозуміло, така послуга буде коштувати значно дорожче, ніж 1,6 тис. євро за один робочий день, адже доведеться оплачувати проїзд фахівця, можливо, і готель.

Однак за умови, що міські турфірми організовують все правильно, рівномірно розподілять суму додаткових витрат серед своїх клієнтів, процедура в цілому для кожного заявника може обійтися дешевше поїздки в найближчий місто, в візовий центр, враховуючи вартість квитків на літак чи поїзд, а в деяких випадках і ночівлі. Однак всі деталі роботи мобільних пунктів, як зазначила прес-секретар, поки ще невідомі.

Громадянам Росії з 14 вересня 2015 року при оформленні віз у європейські країни, що входять в Шенгенську угоду, доведеться здавати відбитки пальців. Ці біометричні дані будуть поміщені у Візову інформаційну систему (ВІС). Процедуру дактилоскопії громадянам Росії, які мають шенгенські візи, доведеться проходити раз на п’ять років. Дітям віком до 12 років представляти свої біометричні дані не потрібно.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here