З початку червня консульство Канади в Москві через безстрокового страйку своїх співробітників припинило видачу віз.

В результаті туристи позбавляються можливості вчинити заплановані поїздки в цю країну, і канадське консульство знову підтвердила свій негласний статус самого нелояльного до наших співвітчизників.

Нинішня ситуація сюрпризом для туроператорів не стала, адже це консульство і в минулому році не виявляв особливої уваги до росіян – документи оформлялися близько місяця, зворотному телефонного зв’язку не було, а на письмові запити відповідь йшов протягом 30 днів, плюс до всього відсоток відмов у візах доходив до 60%.

До того ж багато відмови були взагалі абсолютно невмотивованими. Наприклад, одна компанія подавала документи одночасно на двох різних туристів. Одна туристка їхала в бюджетний тур, поодинці і не була заміжня. А інший турист був дуже заможний, мав дружину і дітей. Вгадайте, хто отримав візу? Чоловікові відмовили в зв’язку з недостатньо обґрунтованим фінансовим становищем і наміром повернутися на Батьківщину.

За словами представників туроператорів, їм здавалося що після минулорічних скандалів з консульством Канади, з початку цього року ситуація з видачею віз в ньому налагодилася. Адже з січня до квітня візи виходили за «рекордні» 14 днів. Але з травня строк розгляду документів знову збільшився до місяця, а з початку червня розпочався страйк працівників, які вимагають підвищення зарплат.

До речі страйк співробітників канадських консульських служб проходить не тільки на території Росії, а також у багатьох інших країнах. Дата її закінчення не відома.

Страждають від цього «консульського неподобства», насамперед туристи, які раніше витрачали час і гроші на збір документів. Багато з них подали документи ще весною, і тепер змушені змінювати свої плани, відмовляючись від поїздок в «гостинну» Канаду.

Несуть втрати і туроператори, за останній місяць багатьом з них не раз доводилося скасовувати або переносити тури на інші дати, а також буквально в «добровільно-примусовому» порядку оформляти всім своїм туристам страховки від невиїзду.

Коли відновиться видача віз і налагодитися графік роботи консульства все ще не зрозуміло. Ясно лише одне, враховуючи те, що за місяць в дипмісії накопичилися паспорта з весни, розгрібати ці завали вони будуть ще довго і зірвуть поїздки не одному десятку туристів.

Наша довідка: У 2012 році Канади відвідали близько 7500 російських туристів. Для порівняння, російський турпотік в США склав в тому ж році – 134,5 чол. За перший квартал 2013 року в Канаді побувало 1070 росіян, а в США – 38,6 тисяч.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here