Цього літа може сильно скоротитися кількість російських мандрівників, відпочиваючих у санаторіях Білорусії через прив’язку цін до європейської валюти. Такі прогнози дають експерти білоруського туристичного напрямку, при цьому вони також відзначають, що деякі білоруські готелі і санаторії вже усвідомили загрозу і провели коригування розцінок, повернувши їх на прийнятний рівень.

Нагадаємо, що в Білорусії практично всі санаторії та пансіонати після падіння курсу рубля перевели розцінки в долари США або євро. Таке рішення призвело до різкого подорожчання відпочинку в Білорусії, зокрема в рублевому еквіваленті ціни зросли приблизно на 40-50%. З-за цього різко впав попит на тури в Білорусі – за оцінками експертів, падіння склало 30%.

Як розповіла Оксана Булах, що займає посаду комерційного директора туроператора «Алеан», майже всі мандрівники, відпочиваючі в Білорусії, вибирали цей напрям через його дешевизну. Відповідно, після збільшення цін майже в 2 рази помітно знизився турпотік, так як відпочивати на російських лікувальних курортах стало вигідніше.

За словами Артема Бурлакова, який є представником туроператора «Криптон», остаточний прогноз на майбутній сезон ще рано давати, так як останнім часом білоруські санаторії почали повертатися до рублевих цінами. Поки процес йде повільно, але частина санаторіїв вже провела перерахунок цін після провального зимового сезону, що, в свою чергу, веде до відновлення попиту.

Варто відзначити, що ціни піднялися не тільки на розміщення, але і на квитки. Так, наприкінці минулого року приблизно на 10-15% зросла вартість квитків на літаки та поїзди, що відправляються в Білорусію. Зараз переліт з Москви до Мінська і назад обійдеться в суму від 6,5 тисяч рублів, а вартість ж/д квитків в обидві сторони становить приблизно 5 тисяч рублів.

Експерти вважають, що якщо санаторії Білорусії на літній сезон знову переведуть ціни в рублеву зону, то сезон по білоруському напрямку повинен виявитися досить гладким. Однак, порівняно з попереднім роком турпотік все ж просяде.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here