На думку експертів, з-за високого курсу долара і несприятливої економічної ситуації в Росії, спад російського турпотоку в Туреччину в поточному році може досягти 40%.

Не дивно, що на тлі таких цілком реальних песимістичних прогнозів турецькі власті запропонували заходи стимулювання продажу туроператорів. Мова йде про надання компенсацій за частину «прогарающих» на чартерних рейсах крісел, що за їх задумам має зменшити ризики гравців на цьому напрямку.

Програма розрахована на період з 1 квітня по 31 травня, на так званий «низький туристичний сезон» в Туреччині. Цей період влада Туреччини будуть надавати підтримку турфірмам у розмірі 6 тисяч USD за кожен чартерний рейс, який здійснює перевезення туристів з Росії. Якщо на рейсі летять туристи відразу декількох компаній, що сума буде поділена пропорційно їх кількості від кожної фірми.

Компенсації туристичним компаніям будуть виплачуватися навіть якщо літаки будуть літати напівпорожніми.

На думку тих же експертів, цей крок турецької влади зрозумілий і логічний, так як після Берлінської виставки виявилося, що турпотік з Росії до Туреччини вже скоротився приблизно на 30%. При цьому багато експертів вважають, що в подальшому спад може досягти і 50 відсотків.

Тим не менш, прийнятих турецьким урядом заходів по відновленню турпотоку з Росії може виявитися недостатньо, якщо не буде вирішено питання з готелями – зараз ціни на проживання в турецьких готелях непідйомні для більшості російських туристів.

Зазначимо, що влада Туреччини очікують прийняти у цьому році близько 3 млн. російських туристів, що значно менше, ніж було в минулому році – в 2014 році Туреччину відвідали 4,5 млн. російських мандрівників.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here