Белеарские острова, знамениті і улюблені туристами своїми Майоркой і Ібіцею з 1 липня вводять спеціальний «екологічний податок, розрахований на туристів…

Парламент вирішив збирати плату зі всіх гостей старше 15 років, які будуть проживати у всіх офіційно працюючих готелях, пансіонах, готелях та інших об’єктах розміщення.

Сума цього податку буде змінюватись в залежності від сезону в межах 0.25 — 2 євро. Так, наприклад, у високий сезон з 1 травня по 31 жовтня з туристів будуть стягувати за день проживання в місцях розміщення від 1 до 2 євро. Значно менш суворими будуть умови для тих туристів, які будуть селитися у гуртожитках і схожих по класу об’єктах (імовірно, маються на увазі хостели) – з них будуть стягувати лише 50 центів.

Вполовину менше «екоподаток» складе в низький сезон. Також на певну знижку можуть розраховувати туристи, відпочиваючі на Белеарах довше 9 днів.

Вводячи такі умови, влади архіпелагу розраховують на щорічну надбавку до бюджетних надходжень у розмірі 50 млн. євро. Виручені кошти будуть спрямовуватися на збереження природних територій.

Як вважають більшість великих російських туроператорів, введення Белеарами нового податку не позначиться негативно на турпотоці в цьому напрямку. «Такий податок існує вже кілька років в Каталонії, і його наявність ніяк не позначається на інтерес туристів», — повідомляють співробітники компанії «Наталі Турс».

Варто зауважити, що це вже не перша спроба влади Белеарских островів ввести такий податок. Перший раз така міра була введена в 2002 році – податок знімався з туристів у віці від 12 років у розмірі 1-3 євро. На той момент нововведення призвело до потужного (до 40%) відтік відпочиваючих і туристів, які купують тут нерухомість.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here