Слідчий комітет продовжує розслідувати кримінальні справи стосовно керівників збанкрутілих туроператорських компаній «Лабіринт» і «Ідеал-тур» Сергія Азарскова і Михайла Шаманова.

Оскільки місцезнаходження обох керівників досі не відомо, вони оголошені в міжнародний розшук, щодо них заочно обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Зараз СКР встановлюються розмір шкоди, заподіяний десяткам тисяч клієнтів цих компаній, і співучасники обвинувачених.

За версією слідчих, Михайло Шаманов і Сергій Азарсков ще в 2013 році розробили злочинний план щодо розкрадання грошових коштів в особливо великих розмірах від туристів своїх туроператорських компаній. Для цього вони встановили повний контроль над «Лабіринтом» і «Ідеал-Туром», шляхом скупки більшої частини їх акцій та часток у статутних капіталах. Потім за рахунок постійного демпінгу на туррынке вони збільшили обсяги клієнтів, але грошові кошти, отримані від них, витрачалися не на оплату авіаквитків і готелів, а переводилися на рахунки підконтрольних організацій.

Жити в борг цим туркомпаніям вдавалося аж до 1 серпня, поки один з її партнерів, авіакомпанія «Оренбурзькі авіалінії» не припинила співпрацю з «Ідеал-Тур». В цей же день і звалилася вся піраміда.

В результаті цих злочинних дій постраждало величезну кількість туристів (понад 30 тисяч), як тільки збираються на відпочинок за кордоном, так і вже знаходяться там.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here