В якості причини падіння інтересу росіян до турів в Польщу, Латвію і Литву називають ситуацію на Україні і в зв’язку з цим — зміну ставлення офіційної влади зазначених країн до росіян і до Росії в цілому…

Дружелюбністю до Росії вони в принципі останні роки не блищали, чого вартий, наприклад, зрівняння нацистської та радянської символіки в Литві, а також заборона на її публічне використання. Литовські власті вважають, що будь-які символи СРСР це пропаганда окупаційного комуністичного режиму.

Також тут же в «демократичній» дотримується європейських цінностей Литві з недавніх пір заборонені всі російські телеканали. Їх підозрюють у пропаганді війни і однобокому висвітленні подій на Україні. А також заборонено вільно дискутувати на історичні теми, а за заперечення радянської окупації можна отримати реальний термін.

Не обійшла стороною русофобія і Польщу, через розбіжності у поглядах на ситуацію на Україні, російський турпотік впав за останні місяці майже на 70%, насамперед через відношення деяких поляків до росіян. Справа в тому, що не всі польські хотельери поділяють точку зору, що готелі мають приймати і поважати всіх, незалежно від релігії, національності і переконань. Деякі готелі влаштовують потенційним російським клієнтам допит, і якщо раптом вони виявляться прихильниками «українських сепаратистів» і політики Путіна, то їм відмовлять у розміщенні.

Не краще з русофобією обстоять справи і в Латвії, тут забороняють «Марш Російських» в День Перемоги, але дозволяють хода пам’яті легіонерів СС. Загалом, фашистів тут вшановують як героїв, а все радянське і російське це зло. Не варто забувати і про такий латвійському феномен як «негромадяни», застосовне до російськомовного населення. Вони вважаються тут другосортними «позбавленцями», оскільки позбавлені багатьох прав, у тому числі голосувати, і щоб змінити цей статус їм потрібно пройти принизливу перевірку на політичну лояльність і вивчити латвійську мову.

Тепер зрозуміло, чому багато російські туристи переорієнтуються на інші країни, мало кому хочеться за власні гроші отримати упереджене ставлення або відмову в розміщенні в готелі або в обслуговуванні в ресторані, лише тому, що ти росіянин і вважаєш, що на Україні зараз дісталися до влади справжні фашисти.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here